برداشت زعفران

چگونگی برداشت زعفران

برای برداشت زعفران به ۱۵ تا ۲۵ روز زمان احتیاج دارید. محصول زراعی زمین شما در سال اول بسیار کم است و تنها به غده های درشت با ذخیره غذای کافی محدود می شود.

در میانه آبان گل های بنفش زعفران در مزارع خود نمایی می کنند. با رویت گل های بنفش، برداشت آغاز می گردد و به مدت ۳ هفته ادامه می یابد. برداشت پیش از طلوع آفتاب شروع می شود و تا ۹ صبح انجام می شود. گل های خوش رنگ زعفران به رنگ های بنفش یا ارغوانی بوده و در زمان شروع سرما تصویر زیبایی را به نمایش می گذارند.

مزرعه زعفران

مشکلات احتمالی پرورش زعفران

زعفران عاری از امراض نیست ولی عموماً پرورش ساده ای دارد؛ بزرگترین دشمن و آفت این گیاه سنجاب، خرگوش و جوندگان هستند که پیاز گیاه را می خورند. برای اجتناب از این اتفاق می توانید روی هر گیاه را با توری مرغی بپوشانید و یا سعی کنید پیازها را در عمق بیشتری بکارید. برخی افراد پیازها را آغشته به پارافین می کنند تا از گزند سنجابها در امان بمانند.

نکته دیگرف باتوجه به نکته ای که در ابتدای مقاله ذکر شد و ورود کشورهای بزرگ مثل چین، به حوزه پرورش زعفران، با ورود زعفران چینی و بی کیفیت به بازار جهانی در آینده احتمال کاهش قیمت و تزلزل بازار دور از ذهن نیست .

سود دهی و در آمد کاشت زعفران

پرورش زعفران سود دهی زیادی دارد. شاید در سال اول بعد از کاشت پیاز، شاهد سوددهی کمی از کاشت زعفران باشیم اما میزان سود دریافتی بعد از گذشت سه سال از کاشت زعفران بسیار افزایش می یابد و در هر هکتار زمین، می توان ۱۰ کیلو زعفران برداشت کرد. ضمن اینکه در طی هشت سال ۲۰۰ میلیون سود به همراه خواهد داشت. مناطقی با دمای بالای ۴۰ مناسب ترین زمین ها برای کاشت زعفران هستند. بهتر است در مناطقی با حداقل دمای زمستانه منهای ۱۵ از کاشت زعفران منصرف شد.

یک سرمایه گذار باهوش کسی ست که در کنار پرورش زعفران یا حتی اختصاصا روی بسته بندی و فرآوری محصول سرمایه گذاری کند تا بتواند محصولی رقابتی از نظر کیفیت و بسته بندی، برای کسانی که همیشه به دنبال محصول خوب هستند تولید کند و این روشی ست که شما را قطعا به سود خوبی میرساند پس صرفا به دنبال تولید و عمده فروشی نباشید تا بازدهی سرمایه تان را افزایش و میزان ریسک را کاهش دهید.

در نهایت توصیه ی همیشگی ایران کالا را فراموش نکنید:

حتما قبل از شروع هر کاری با متخصصین و کسانی که تجربه عملی در این زمینه دارند مشورت کنید، از نزدیک مزرعه های واقعی را ببینید، حتما قبل از شروع به کار آموزش ببینید و مطمئن باشید با خواندن کتاب و مقاله نمیتوان سرمایه گذاری مطمئنی را انجام داد.

آرزوی ما موفقیت شما و تمام کسانیست که برای رسیدن به اهدافشان تلاش و حرکت می­کنند.

همچنین برای خرید اینترنتی زعفران اعلا میتونین از طریق این لینک اقدام کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *